PROMO MP3 & VIDEO

Yetkin - Billie Jean ( A Tribute to MJ)

To Download "YeTkiN - Billie Jean" mp3 click here

Yetkin - Bu Dünya(Acid REMiX)

indirmek için buraya tıkla(click here to download

 

 

 

 

 

Yetkin Omaç artık Peron'da

Yetkin Omaç artık Peron grubunun solisti.

Grup ile ilgili bilgi için tıklayın.

Yetkin Omaç ın ilk albümü "Ben & Kendim" uzun ve titiz bir çalışmanın ürünü.

Albümün her aşamasında sanatçının bizzat imzasi bulunmakta.

Bugüne kadar pek çok tiyatro oyunu, kısa film müzikleri, remixleri, aranjeleri ve aynı zamanda ses mühendisliği eğitimi bulunan Yetkin, uzun zamandır isin mutfağında yer almakta.

Bu çalışmalarından edindiği birikim ve deneyimlerini albüm yapım aşamasında kullanan sanatçı, albümün ana vokali olmasının yanı sıra; Türkiye de bir ilki gerçekleştirerek albümde hem aranjör, hem ton-maister, hem besteci ve söz yazarı, hem de mastering mühendisi olarak yer almış ayrıca albümün kapak tasarımını da bizzat kendisi yapmış.

Albümü -Ben & Kendim- olarak isimlendirmesinde ki sebebin bu olduğunu söylüyor.

Ayrıca aileside amatör müzisyen olan Yetkin'nin albümündeki bayan geri vokallerde sanatçının annesine ait.

Sanatçı albümünü tanımlarken şöyle diyor:

*Amacım sadece kendimi ifade etmek, çünkü müziğin en güçlü ifade biçimi olduğunu düşünüyorum*

Albümün tamamında elektronik enstrümanlar kullanan Yetkin, farklı ve alışılmışın dışında bir albüm yapmış.

Albümü baştan sona bir bütün olarak düşünen sanatçı, minimalist, kolay dinlenebilen bir tarz seçmiş. Bu anlamda albümde ki her şarkıyı bir bütünün parçası olarak üreten sanatçı her şarkının ulaşacağı bir kişinin mutlaka bulunduğunu düşünüyor.

Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıkan "Yetkin - Ben & Kendim" albümü, bu bütünün en önemli parçası olan dinleyicisiyle buluşup tamamlanmak istiyor.

 

 

 

 

Galatasaray ITM Röportajı:

Yetkin'nin ses mühendisliği eğitimini tamamladığı okulu ile çok özel röportajı:

 • Yetkin Omaç kimdir?
 • Amatör müzisyen bir ailede müziğe aşık bir şekilde büyümüş bir müzik insanıdır. Annem bana hamileyken bile kulaklıkla müzik dinletirmiş,ilk performansım dahi 5 yaşındayken ailemin amatörce çaldığı yerde oldu, işte o günden bugüne hayatımdan müzik hiç çıkmadı.
 • Müzik sektörüne nasıl dahil oldunuz?
 • Müzik sektörüne dahil oluşum kısa bir tanıtım filmine müzik yapmam ile oldu. Amatörce kendi kendime uğraşıyordum o zamanlar.
 • Geçtigimiz hafta albümünüz çıktı. Eğitiminizin bu çalısmanızın oluşmaşında etkisi oldu mu?
 • ...

  Röportajın tamamı için buraya tıklayın.

 

 

Kadri Karahan ile Röportaj:

 • Elektronik enstrümanların kullanıldığı bir albüm bu ve bizler bu tarzla ciddi olarak son dönemlerde tanışıyoruz ve iyi örneklerini kuşkusuz ki benimsiyoruz? Bu tarz bir müzik yapmak sanırım ince kurgularla da uğrastırmayı gerektiriyor öyle değil mi ki; siz sanırım bu konularda oldukça hassassınız?
 • Evet, ülkemiz elektronik müziği yeni yeni benimsemeye başladı fakat hala genel bir yanlış anlaşılma var elektronik müzikle ilgili. Elektronik müzik hala DJ müziği gibi algılanıyor fakat işin aslı öyle değil. Her zaman söylediğim bir laf vardır *müzik, müziktir* kullanılan araçlara takılmamak lazım. Ben istersem akustik enstrümanlar kullanarak da bir albüm yapardım mühim olan bu değil, mühim olan müzisyenin "kendi" gibi olabilme becerisidir.
 • ...

  Röportajın tamamı için buraya tıklayın.